Silinen Verilerinizi Birkaç Tık ile Kurtarmanın En Etkili Yolu: iCare Recovery Pro

Birkaç gün önce bilgisayarıma yeni SSD disk aldım. Üzerinde takılı 1 TB nas sunucu diskini biçimlendirmek isterken, USB takılı 1 TB harici diskimi unutmam sonucu yanlışlıkla tüm hayatıma ait 1 TB veriyi biçimlendirdim.

Bu zamana kadar çok fazla program duyup görmüş ancak hiç test imkanım olmamıştı. 3-4 program denedim ancak silinen harddisk verileri için hiçbir çözüm bulamadım. En son bir forumda iCare Data Recovery Pro ile tanıştım. İnternette bir çok kırılmış versiyonu vardı ancak kesin çözüme ulaşmak adına https://www.icare-recovery.com/store/ adresinden 70 $ ödeyerek home lisansı satın aldım ve yaklaşık 1 TB dosyayı 10 saatte, eskisi gibi klasör halinde nasıl bıraktıysam öyle geri aldım!

Bu yazımda size nasıl kullanıldığını anlatmayacağım. https://www.icare-recovery.com/data-recovery-professional.html adresinden programın kullanımını bulabilirsiniz. Çok sade – basit ve etkili bir kullanımı mevcut. Önce Recory işlemi yapıyorsunuz. Sonrasında seçeneklerden kurtarılan dizini seçerek next dedikten sonra ne kadar boyutta dosya kurtaracaksanız o boyutta diske kayıt yaptırıyorsunuz.

Benim elimde şuanda ekstra disk olmadığı ve bilgisayarımdaki diskin 500 GB olması nedeniyle ben silinen diske kayıt yapmasını seçtim ve hiçbir sorun olmadan tüm verilerim aynı diskte bıraktığım gibi %100 sorunsuz kayıt edildi. Kayıt aşaması da 1 TB veri kurtarma için 4-5 saat civarında sürmüştür.

Verilerinizi kaybettiğinizde iCare Recovery kullanmadan başka hiçbir program ile zaman harcamayın.

Verilerinizi kaybettikten sonra ne kadar o alana işlem uygulanmazsa o kadar veri kurtarılabilir. Ben diski biçimlendirme hemen sonrası elektriğini kestim ve ardından araştırma sonrası recovery işlemini başlattım.

Aşağıda kullanımı ile ilgili kısa videosunu paylaşıyorum.

3 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • merhaba bende taşınabilir hardiskimi ( 1tb ) biçimlendirdim yanlışlıkla ve bir sürü program denedim lakin biçimlendirdigim hardiskini üzerine direk işlemler yaptım arap saçı oldu tekrar tekrar biçimlemndirdim bunları kurtarma şansı varmı sizce 800 gb yakın dosyalarım vardı mp3 resim parogram vs

    • Ben denedim, kurtardım. Önce trial olarak deneyebilirsiniz. Kurtarılan verileri görürsünüz, eğer istediğiniz dosyalar kurtarılıyorsa ödeme yapabilirsiniz.