SEO Kopya İçerik

Tüm yazarların kanayan yarası içeriğin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kopyalanmasıdır. Yılların verdiği bilgi birikim ve saatlerce emek vererek bilgi ve birikimin klavye üzerinden bloglar üzerinden paylaşılma işlemini, kendini bilmezlerin gelerek birkaç saniyede kopyalayıp kendi sitelerinde, sanki kendi makaleleri gibi yayınlamasına Google artık “bi dur!” demeye başlamıştır.

2010 öncesinde kopya içerik ile bir çok premium hedef kelimelerde bulunan siteler mevcuttu. Yeni gelişen algoritmalar, güncelleme ve düzenlemeler ile artık her ne olursa olsun, hangi site olursa olsun içeriğin kopyalandığı google botları tarafından tespit edildiği an, sıralamada çok gerilerde indekslenmektedir.

Kopya İçerik Nasıl Tespit Edilir

Şimdi size, yazdığınız yazının kopyalanıp kopyalanmadığı, kopyalandıysa hangi sitelerde yayınlandığı konusunda bilgiler sunacağım. Bu tespit için en kaliteli olan şuanda copyscape.

Öncelikle siteye girerek, arama kutusuna makalenin bulunduğu sitenin adresini yazarak “GO” butonuna basın ve birkaç saniye bekleyerek arama sonuçlarının listelenmesini bekleyin. Arama sonuçları karşınıza gelecek ve burada linkler çıkacak.

CopyGator ile de kopya içerik konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu site, RSS beslemenizi takip ederek, farklı sitelerde yayınlanmış makalelerinizi size bildirir.

Bu siteler dışında da google arama motoruna makalenizin bir kısmını yazarak yapacağınız arama ile de çalınan içeriklerinizin hangi sitelerde yayınlandığını manuel olarak da bulabilir, tespit etmiş olabilirsiniz.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.