Neden SEO

Dünya tarafından kabul edilmiş olması ve marka bilinirliği olarak tercih edilen arama motorları arasında 1. sırada olan Google, arama motoru sektörü içerisindeki üstünlüğü tartışılmazdır. Bu nedenle Google Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili SEO Hizmetleri bulunmaktadır.

İnternet sektöründe bir sitenin var olması; Google, Yandex, Bing vb benzer arama motorlarında ilk sayfada bulunma ihtiyacı doğurmuştur. İnternet kullanıcıları tarayıcılar üzerinden web site adresi yazarak girmek yerine arama motorlarına yazdığı kelimelerde ilk sayfa başta olmak üzere sonuçlara ve site kalite – durumuna göre ziyarette bulunmakta olmasından dolayı kişiler, şirketler, kurum ve kuruluşlar belirli kelimelerde ilk sayfada listelenme zorunluluğu hissetmişlerdir.

neden-seo

Bunun için arama motorları tarafından, arama motoru optimizasyon ( SEO ) kuralları belirlenmiş; bu kurallara göre anlamsal ( semantik ) hazırlanmış yazılımlar, tasarımlar ve ilgi çekici içerikler sağlayan web siteleri ilk sıralara listelenmeye başlanmıştır.

Daha fazla müşteriye veya topluluğa ulaşmak isteyen yayıncılar, kullanıcıların arama motorları üzerinden sorguladığı kelimeleri tespit ederek, bu kelimelerde ilk sayfaya listelenmek istemektedir.

Google Arama Motoru, en fazla arama yapılan arama motoru olması nedeniyle, rekabetin üst seviyelerde olduğu ve algoritmasını sürekli ver çok karmaşık bir şekilde hazırladığı bilinmekte olup, uzmanlar tarafından çözülmeye, hedef kelimelerde ilk sayfalarda bulunma yarışının başlamasına neden olmuştur.

[blockquote source=”İpucu”]Arama motorlarının hiçbir zaman vazgeçmeyeceği ve daimi olarak benimsedikleri tek kural; insanlara ve insanlığa yararlı web sitelerinin inşa edilmiş olmasıdır. Sorgulanan kelime ile ilgili ziyaretçinin memnun olup olmadığıdır.[/blockquote]

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.