Murat Barış’ın Yeni Kitabı “Aradaki Zamanı Kaldırın” Çıktı

“İnsanın gelişimine ve dünyadaki sırlara ulaşmanın en kısa yolu kitaplardaki ipuçlarıdır. Kitap okumadan geçen bir günün ziyan olduğunu düşünüyorum” diyen Murat Barış; “Kitap sayfalarına serpilmiş hazineleri ancak okuyarak fark edebiliriz. Her fark ettiğimiz kelime zihnimizde şimşekleri çaktırakak, hedefimize doğru bir ışık daha yakıyor.

İnsan daha kendi kişisel gelişimine katkı sunmadan ortaya koyacağı; söylemler, çözümler, tezler sadece günü kurtarmak için olacaktır. Hem kendime hem de gelecek nesillere bir katkım olsun diyorsanız hedefe doğru şimdi bir adım atın ve kitaplara sıkı sıkı sakılın. Yarın çok geç olabilir.”

“Anı Yaşamak” isimli kitabının yayınlanmasından kısa bir süre sonra yine Sokak Kitapları Yayınları tarafından Türkiye’nin dört bir köşesine ulaştırılan “Aradaki Zamanı Kaldırın” tüm seçkin kitapçıların raflarında ve tüm online kitap satış sitelerinde yerini aldı.

Murat Barış yeni kitabı “Aradaki Zamanı Kaldırınla” ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi.

“Toplumda herkes kendi sorunlarıyla mücadele ediyor.

Kimsenin kimseden farklı bir düşünceye ayıracak ne zamanı ne de durumu var. Duygular, hedefler, başarıya giden yollar, aşk acısı gibi sorunlar hep ortak. Bazı çözüm yolları olsa da; kendimizi geliştirmeye, o yüreği ortaya koymaya cesaretimiz yok.

Çünkü biz hedeflerimizi; “hemen”, “derhal” uygulamak yerine araya zamanı koyuyoruz.

“Yapacağım, geleceğim, gideceğim, konuşacağım” diyerek hayatı ötelemeye devam ediyoruz.

Yaşamla mücadele etmesini bilen insanların izlediği yol haritasını farklı bir bakış açısıyla defalarca okuyabileceğiniz ve kendinizi motive edebileceğiniz bir eser.

Şimdi önünüzde gideceğiniz iki tane yol var.

Biri elinizdeki kitap diğeri önünüzdeki yol.

Yolunuz açık olsun.”

Murat Barış kimdir?

Murat Barış 1977 yılında dünyanın en güzel şehri İstanbul’da hayata merhaba dedi.

Eğitim hayatına İstanbul’da başlayıp, İstanbul’da tamamladı.

Gazetecilik sektörünün her kademesinde görev yapan Murat Barış hayattan edindiği; gözlem, izlenim ve tecrübelerini ruhuna gömmek yerine toplumun her kesimine yaymak, bilgiyi ölümsüzleştirmek, zihnindeki düşünceleri kitap haline getirerek mesajlarını daha net verme yolunu tercih etti.

“Anı Yaşamak” ve “Aradaki Zamanı Kaldırın” isimli kitapları yayınlandı.

Gazetecilik sektöründe aktif olarak ticari hayatını devam ettiren Murat Barış vakit buldukça yağlı-boya ve karakalem çalışmaları yapmakta.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.