Mac Bilgisayarları En Çok Hangi Ülke Kullanıyor

Global Web Kayıtları firmasının ” Mac Bilgisayarları En Çok Hangi Ülke Kullanıyor ” sorusu üzerine yapmış olduğu araştırmanın sonuçlarını açıkladı.

2013 yılının son günlerinde yapılan açıklamaya göre ilk Mac Bilgisayarın 30 yıl önce satışının yıl dönümü olması nedeniyle Global Web Kayıtları, Apple ile ilgili bir araştırma yaparak Mac Bilgisayarları En Çok Hangi Ülke Kullanıyor sorusuna cevap verdi.

Tüm dünya internet kullanıcılarının sadece ve sadece %4’ü sahip olduğu veya kullandıkları bilgisayarın Mac olduğunu söyledi. Windows 7 ise %49’luk bir oranla liderlik koltuğunu bırakmıyor.

Mac Bilgisayarları En Çok Hangi Ülke Kullanıyor

Mac Bilgisayarlar Global Web Kayıtlarının araştırmasına göre %12’lik bir oranla en çok Avustralya’da kullanılıyor. Akabinde ise Amerika %11’lik oran ile en çok Mac Bilgisayar kullanan ülkeler sırasında 2.liği göğüslüyor. Kanada, Singapur ve İsveç ise %10’luk dilimle Mac Bilgisayar kullanımı ile listeyi devam ettiriyor.

Türkiye’de Mac kullanıcısı

Türkiye’de ise Mac kullanım oranı sadece %3’te kalıyor. Ancak bu oranın Apple Store’un açılmasından sonra artacağı tahmin ediliyor. Mac Bilgisayar kullanımının günlük kullanımdan çok endüstriyel alanda kullanılması olarak tahmin ediliyor. Mac Bilgisayar fiyatlarının da kullanımın az olmasında büyük etken olduğu bilinmektedir.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.