İnternetten Video izlerken donmadan izlemek

İnternetten televizyon veya video izliyorsanız ve sürekli donma yaşıyorsanız çözümü aslında çok basittir. İnternetten video izlerken donmadan izlemek için önce adil kullanım kotanızı doldurmamış olmanız gerekiyor.

Adil Kullanım Kotası Nedir

Adil kullanım kotası, yayıncı kaynaklarının biz kullanıcıların aynı kalitede hizmet sağlaması amacıyla servis sağlayıcı tarafından koyulan bir uygulamadır. Yani herkesin maximum 5GB veri transfer etme hakkı vardır. 5GB veri transfer kotanız var ve geçtiyseniz internet hızınız otomatik olarak düşürülür. Bu sayede tüm kullanıcılar aynı seviyede internet kullanabilmektedir.

Adil kullanım kotanızı aşmadınız ancak halen İnternetten Video izlerken donmadan izlemek istiyorsunuz ancak donma yaşıyorsanız sağlayıcı altyapınız yetersiz veya bakım çalışması vardır. Bu durumda beklemekten başka çareniz olmadığı gibi, problemin sürekliliği durumunda farklı servis sağlayıcılarıyla görüşmek zorunda kalabilirsiniz.

Adil kullanım kotanızı aşmadınız, servis sağlayıcınız da herhangi bir problem görünmüyorsa Adobe Flash Player Ayarlarını düşürerek rahat bir şekilde izleyebilirsiniz.

İnternetten Video izlerken donmadan izlemek

Yapacağınız çok küçük bir ayar ile artık İnternetten Video izlerken donmadan izlemek mümkün. Youtube video veya filmleri başta olmak üzere Flash Player destekli tüm videoları donmadan ve yüksek kalitede izlemek için aşağıdaki resimde gördüklerinizi uygulayabilirsiniz.

Yapmanız gereken işlem

Video ekranında sağ tuşa basın > Ayarlar bölümüne tıklayın > Açılacak olan küçük pencerede klasör sekmesine tıklayın > Yerel depolama alanını sınırsız olarak işaretleyin.

İnternetten Video izlerken donmadan izlemek

3 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • öyle bir kısım çıkmıyor ne yapmalıyım ? yerel depolama kullanılsınmı kullanılmasınmı gibi birşey var sadece

  • Sevgili kaan oglum, ben ev hanimi olup , internetten uzun saatler film izliyorum, ama son zamanlarda kanal d basta olmak üzere film veya video izlerken donma oluyor ve laptop kendiliginden cok isinip kapaniyor, birtek youtube da film izlerken laptop kapanmiyor ben yeni uygun bir laptop almak istiyorum uzunca film seyredip, isinma yapmayacak, ofis kullanip internette dolasmak icin , oyun oynamiyorum, bana ne tavsiye edersin teknik bilgileriyle yazarsan cok sevinirim hangi windows sistemi, kac GB hangi processor, , kac ram vs. gibi umarim bu mail sana ulasir, ilgine cok tesekkürler