Haftanın Android Oyunları

Her hafta sizler için özel olarak seçilen Haftanın Android Oyunları bölümümüzde oyunlara detayları ve bazı püf noktalarını sunuyoruz.

Akıllı telefon ve tablet sektöründe en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android’in uygulama marketi Play Store, gelişimini hızlı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Bir çok kaliteli oyunun bulunduğu platform içerisinde her hafta 5 oyun ile siz oyunlar hakkında detay ve püf noktaları sunuyoruz. Hangi oyunu oynasam – indirsem veya nasıl oynanır sorularınıza fikir veriyoruz.

Bu hafta da yine birbirinden güzel 5 oyun tanıtıyoruz.

Haftanın Android Oyunları 1. Oyun: Nightmare Malaria

Oyun aslında bir sosyal sorumluluk projesi olarak geliştirilmiş. Özellikle Afrika’da hergün yüzlerce can alan sıtmaya karşı bir duyarlılık yaratmak isteyen oyun aynı zamanda sıtmaya karşı savaş açan Against Malaria Foundation isimli vakıfa yardım amacı taşıyor.

Sıtma bulaşan küçük bir kızın kan ve beyin hücrelerinde dolaşıp onu ve oyuncak ayılarını sivri sineklerden korumaya çalıştığınız oyunun grafikleri oldukça ilgi çekici olmasına rağmen kontrolleri biraz zor.

44 MB boyuta sahip oyunu Android 2.3.3 Gingerbread ve üzeri işletim sistemine sahip cihazınıza buradan indirebilirsiniz.

Haftanın Android Oyunları

Haftanın Android Oyunları 2. Oyun: Wingsuit – Proximity Project

Paraşütle atlamanın en üst seviyesi olan Wingsuit ile atlama bir çok macera severin hayalini kurduğu bir eğlencedir. Yüksek dağların tepesinden kendinizi boşluğa bırakıp kuş gibi süzülmek herkesin harcı olmasa da bu oyun ile boşlukta süzülme hissini herkes yaşayabilir.

Grafikleri ortalama bir düzeyde olan oyunun kontrolleri ise gayet rahat. Oyuncuları zorlayan bölümleri ile dikkat çeken Wingsuit – Proximity Project sizleri 6 farklı dağın tepesinden aşağıya atlamaya davet ediyor.

44 MB boyutundaki oyunu Android 4.0 Ice Cream Sandwich ve üzeri cihazlarınıza buradan indirebilirsiniz.

Haftanın Android Oyunları

Haftanın Android Oyunları 3. Oyun: Snowstorm

Kış aylarının sevilen sporu kayak, bu oyun ile mevsim farketmeksizin cebinize geliyor. Snowboard yapmanın keyfini 3 boyutlu olarak yaşatan Snowstorm, oyuncusuna dokunmatik ekranı ve hareket sensörünü kullanma seçeneklerini sunuyor.

Alaska, Kanada ve Avusturya parkurlarında snowboard yapabileceğiniz oyunun grafikleri kategorisine göre oldukça iyi. Pistten çıkmadığınız sürece hızlıca geçebileceğiniz bölümleri pistten çıktığınızda geçmek ise oldukça zor oluyor.

Haftanın Android Oyunları

187 MB boyutunda ki oyunu Android 2.3.3 Gingerbread ve üzeri işletim sistemine sahip cihazınıza buradan indirebilirsiniz.

Haftanın Android Oyunları 4. Oyun: Township

Kendi çiftliğinizi kurabileceğiniz Township oyunu özellikle uzun sureli bir oyun arayanlar için ideal bir alternatif. Oyun içerisinde tam bir çiftlik hayatı yaşayabilirsiniz. Hayvanları besleyip sütlerini sağabilir, ekin ekip biçebilir ve yeni binalar ile çiftliğinizi büyütüp bir kasaba haline getirebilirsiniz.

Kolay ve anlaşılabilir kontrollere sahip olan Township’te rakiplerinde olduğu gibi zaman tabanlı bir oyun gelişimi görüyoruz. Yani bir bina yapmak için bir kaç dakika yada gelişiminize göre bir kaç saat beklemeniz gerekiyor.

Haftanın Android Oyunları

40 MB boyutundaki oyunu Android 2.3.3 Gingerbread ve üzeri cihazlarınıza buradan indirebilirsiniz.

Haftanın Android Oyunları 5. Oyun: Motocross Meltdown

Motor birçok kişi için büyük bir tutkudur. Bu tutkuyu heryerde yaşamak isteyen kişiler ise Android cihazlarına Motocross Meltdown oyununu indirerek bu zevki tadabilirler.

Grafikleri ile göz dolduran oyun temelde bir drag yarışı prensiplerine dayanıyor. Gereken yerlerde ekrana dokunmanız istenen oyunda, bu şekilde engelleri geçebiliyor, hızlanabiliyorsunuz.

Haftanın Android Oyunları

87MB boyutundaki oyunu Android 2.1 Eclair ve üzeri işletim sistemine sahip cihazınıza buradan indirebilirsiniz.

Yazan: Atakan Sayın
Düzenleme: Kaan Tükek

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.