Global Better Ads Standartları Nedir

Bildiğiniz gibi bugün ( 1 Temmuz 2019 ) Adsende uyarı olarak aşağıdaki bilgisi verdi.

Global Better Ads Standartları. Better Ads Standartları, 9 Temmuz’dan itibaren Google Chrome’da global olarak desteklenecektir. Bu standarda uymamanız durumunda, Chrome tarayıcılarda reklamlarınız filtrelenebilir.

9 Temmuz itibariyle Google Chrome global olarak destekleneceğini, bu standartlara uyulmaması durumunda Chrome kullanıcılarında reklamlarınızın görünmeyeceğini bildirir. Masaüstünde, koalisyonun yasaklamış olduğu 4 tür reklam vardır. Popup reklamları, sesli video reklamları, geri sayımlı saygın ilk reklamları ve büyük yapışkan reklamları.

Mobil cihazlar için 8 tür yasaklı reklam bulunuyor. Popup reklamları, prestijli reklamlar, görünen sayfanın %30’undan daha yüksek reklam yoğunlukları, yanıp sönen animasyon reklamları, sesli video oynatma, geri sayımlı ilk reklamlar, tam ekran kaydırma reklamları ile büyük yapışkan reklamlar.

Eğer reklam yerleşiminiz bu şartlara uygun değilse reklamlarınız 7 Temmuz 2019 itibariyle Chrome tarayıcılarında engellenebilir. Aşağıdaki görselden de örnekleri görebilirsiniz.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.