Facebook Ne Zaman Kapanacak

Yılda 4,27 Milyar dolar geliriyle dünyanın en geç milyarderi olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in araştırmalara göre yolun sonuna doğru geldiği görülüyor.

Facebook’un sonunu getiren durum raporlara yazıldı. Öyle ki iStrategy Labs tarafından yazılan rapora göre, Facebook 2010 yılından 2014 yılına kadar tam 11 milyon genç tarafından kullanımı bırakılmıştır.

Bu durum Princeton Üniversitesi profesörü John Cannarella ve Joshua Spechler’ın yaptığı araştırmaya göre Facebook’un sonunu hazırlıyor. Araştırma verilerine göre Facebook kurulduğu günden bu yana kullanıcı sayısındaki değişimlik 2015-2017 yılına kadar üyesinin %80’ini kaybedecek.

2008 ile 2012 yılları arasında kullanıcı sayısında çok yüksek artış sağlayan sosyal medya devi Facebook kullanıcı sayısı, 2013 yılının son çeyreğinden 2014’ün bugününe kadar düşüşe geçmiş durumda.

Bu konuda araştırma yaparken bir zamanlar çok popüler olan ve artık ömrünün son demlerinde olan Myspace örnek alınmış. Myspace, Facebook kadar olmasa da, Milenyum sonrasında çok büyük bir patlama yapmış ancak 2007 ve sonrasında hüsrana uğrayarak kullanımı düşmüştü.

Facebook Ne Zaman Kapanacak ?

Cannarella ve Spechler Myspace örneğinden yola çıkarak Facebook’un 2010 yılına kadar sonunun geleceğini tahmin etmektedir.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.