Apple Geleceği Düşlüyor

Apple’ın ortaya çıkan yeni patentine göre yenilikçi şirketin geleceği belirleyeceği düşünülüyor. Apple’ın aldığı patent, gelecek nesil MacBook’ların solar panele; yani güneş enerjisine yer vermeyi hedeflediğinin kanıtı. Ancak daha bitmedi.

Patentte yeni nesil MacBook’ların sadece solar panelle değil, aynı zamanda da çift ekran ile birlikte geleceği de belirtilmiş. Buna göre MacBook’ların dış kapakları ikinci ekran olarak kullanılabilecek. Solar panelle ekranın iç içe geçeceği bu yeni kapak tasarımı, böylece hem batarya sorununu hem de MacBook’un aynı zamanda bir tablet olarak da kullanılabileceğini gösteriyor.

Şuanda bu teknoloji için hazır olmadığımız ortada. Belki biz de göremeyebiliriz. Ancak Apple’ın bu patenti alması ve MacBook’ların geleceğine yön veriyor olması sevindirici.

Asus, Taichi Ultrabook modellerinde çift ekran kullanılıyor. Ancak bu modellerde kapağın önünde ve arkasında bulunan iki farklı ekran mevcut. Ve güneş enerjisini kullanma özelliği de yok. Apple’ın patenti ise, bambaşka bir teknolojiye kapı açıyor.

Apple bu konuyla ilgili açıklama yapmazken, bu teknolojinin detaylarını öğrenmek uzun süreceğe benziyor.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.