Akıllı Ayakkabı Üretime Hazır

Gezinirken bir habere denk geldim. Sizinle paylaşmadan geçemedim. Hepimizin son zamanlarda Kars’da 9 yaşındaki Mert Aydın isimli kardeşimizin kaçırılarak öldürülmesi haberi var. Bu habere dayanamayarak aklına fikir geldiğini ve “akıllı ayakkabı” ürettiğini açıkladı. Akıllı ayakkabı sinyal göndererek yerinizi bildirmekte ve GPS sistemi sayesinde ev veya iş yerindeki bilgisayar üzerinden takip edilebilmektedir.

akilli-ayakkabi

İbrahim Halil Boz isimli Özel Güvenlik görevlisi Spor ayakkabısının taban kısmına hazırladığı özel sensör ve GPS programı sayesinde tehlike anında ayakkabı yanından ufak bir tuşa basılması sayesinde yer bildirimi yapmaktadır. Akıllı ayakkabı ve alarm düğmesi dışarıdan bakıldığında görülmemektedir.

TEHLİKE ANINDA SADECE DÜĞMEYE BASIN

Tehlike anında spor ayakkabının yan tarafında bulunan düğmeye basılması ile birlikte kişinin yer bilgisi bilgisayara sinyal göndererek 5 kilometrelik alanda etki göstermektedir. Özel Güvenlik görevlisi İbrahim Halil Boz: “Çocukların tehlike durumunda kullanabileceği bir çalışma düşünmeye başladım. Akıllı telefon var akıllı ayakkabı neden olmasın. Hem gizli hem güvenli. Tehlike anında sinyal gönderebilen ve kullanıcının yerini ileten bu ürünün maliyeti 100TL. Bu ayakkabı sayesinde çocuklar olmak üzere tehlikeli durumlarda güvenliğini sağlamak isteyen vatandaşlar rahatlıkla kullanabilir. Ayrıca bu ayakkabı masaj yapma özelliğine de sahip.” dedi.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.