Adsense Reklamlarınızı Optimize Ederek Kazanç Arttırma

Adsense reklamlarının optimizasyonunu yaparak adsense gelirinizi, gösterim ve tıklama başına aldığınız kazancınızı olan kazancınızdan fazlasını kazanabilirsiniz. Adsense Reklamlarınızı Optimize Ederek Kazanç Arttırma için Google Adsense’nin resmi blogunda yapılan açıklamaya ve yardım sayfalarındaki ipuçlarına göre değerlendirme yaparak size Adsense Reklamlarınızı Optimize Ederek Kazanç Arttırma tüyoları vereceğim.

Adsense Reklam Optimizasyonu Nedir ?
Adsense Reklam Optimizasyonu sitenizin kalitesi ve en önemlisi içeriği ile ilişkili adsense reklamlarının sunulması ve ziyaretçilere aradığı içerik ile alakalı reklamların gösterilme çalışmasına denilir. Resmi Adsense Blogundan yapılan açıklamaya göre sitenin kalitesine uygun reklamların gösterilmesi olarak da söylenebilmektedir.

Neden Adsense Reklam Optimizasyonu Yapmalısınız ?
Reklam yayınlarınızın veya gösterimlerinizin size pozitif geridönüş sağlaması için, optimizasyonu gerçek kurgular yapılarak oluşturulması gerekmektedir. Bu sayede optimizasyon teknikleri sayesinde hem kazancınız artmış olacak hem de varolan trafiğinizin kullanılabilirliği artacaktır. Bu sayede hem çok kazanıp hem çok daha fazla kitleye ulaşabileceksiniz.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.